Katso kaikki majoitukset

Ski Lodge 116, Tänndalen

Näytä kartalla
Ski Lodge 116 on kodikas 46 neliömetrin huoneisto Tänndalenissa. Alakerrassa sijaitsevassa asunnossa on vuodepaikat kuudelle kahdessa makuuhuoneessa, ja pohjoiseen avautuva terassi tarjoaa paikan ulkoilmasta nauttimiseen. Lähimmät hiihtoladut ja hissi ovat vain 25 metrin päässä. Käytössä on myös astianpesukone, kuivauskaappi ja yhteinen sauna, ja lemmikit ovat sallittuja.

Oleskelutila
Yhdistetty olohuone ja keittiö, jossa on viihtyisä ruokailutila sekä TV-nurkkaus sohvan ja nojatuolien kera.

Keittiöosasto
Hyvin varustellussa keittiössä on muun muassa liesi, uuni, jääkaappi, pakastin, astianpesukone, kahvinkeitin ja vedenkeitin.

Makuuhuoneet
Makuuhuone 1: parisänky (180 cm).
Makuuhuone 2: kaksi kerrossänkyä (90/90 cm).

Kylpyhuone
WC ja suihku.

Muu
Käytössä on Wi-Fi, kuivauskaappi, suksien ja monojen säilytystila sekä voiteluhuone.

TÄRKEÄÄ TIETÄÄ
Pysäköinti Ski Lodgen yhteydessä.
Lemmikit ovat sallittuja.
Vuodevaatteet ja pyyhkeet eivät sisälly hintaan, mutta ne voi varata lisäpalveluna.
HUOM. Makuuhuoneissa on ovien sijaan verhot.
Tupakointi sisätiloissa ei ole sallittua.
Loppusiivous sisältyy. Vieraat huolehtivat itse astioiden tiskaamisesta, jääkaapin ja pakastimen tyhjentämisestä sekä roskien, tyhjien pullojen ja muun vastaavan pois viemisestä.
Ski Lodgen toisen kerroksen rentoutumisalue on suljettu kesällä ja syksyllä 2026 remontin vuoksi.
Lue lisää
6
Vuodepaikkojen lukumäärä
2
Makuuhuoneiden lukumäärä
46 m²
Asuintila
25 m
Matkan maastojuoksurata
25 m
Etäisyyshissi
50 m
Etäisyysvaellus

Hinnat

ViikkoKoko viikkoTo–suSu–to
V50 (6–13 dec)8 700 SEK5 220 SEK6 960 SEK
V51 (13–20 dec)8 700 SEK5 220 SEK6 960 SEK
V52 (20–27 dec)13 642 SEK  
V53 (27 dec–3 jan)21 855 SEK  
V1 (3–10 jan)11 660 SEK8 245 SEK7 324 SEK
V2 (10–17 jan)5 900 SEK5 150 SEK4 100 SEK
V3 (17–24 jan)6 077 SEK5 305 SEK4 223 SEK
V4 (24–31 jan)6 077 SEK5 305 SEK4 223 SEK
V5 (31 jan–7 feb)5 900 SEK5 150 SEK4 100 SEK
V6 (7–14 feb)7 236 SEK5 900 SEK4 932 SEK
V7 (14–21 feb)14 672 SEK  
V8 (21–28 feb)16 995 SEK  
V9 (28 feb–7 mar)20 913 SEK  
V10 (7–14 mar)11 215 SEK7 933 SEK6 292 SEK
V11 (14–21 mar)11 215 SEK7 933 SEK6 292 SEK
V12 (21–28 mar)11 989 SEK  
V13 (28 mar–4 apr)21 395 SEK  
V14 (4–11 apr)8 075 SEK6 655 SEK4 788 SEK

Päivitetty 31 elo 2026 04:40

Palvelut

Sauna
Puulämmitteinen liesi
Astianpesukone
Parisänky
Pakastin
Jaettu sauna
Lemmikkieläimet sallittu
Tupakointi sallittu
Terassi (parveke)
Kuivauskaappi

Keskimääräinen lumen syvyys kohteessa Tänndalen

Keskiarvo varattavissa olevilta viikoilta, arkistotiedoista vuosilta 2004–2026.

MaastoRinteet
41
53
V50
43
54
V51
49
54
V52
49
66
V53
59
58
V1
70
61
V2
79
65
V3
82
67
V4
90
70
V5
93
73
V6
96
74
V7
96
75
V8
99
76
V9
103
79
V10
100
78
V11
102
79
V12
99
78
V13
97
77
V14

Katso ajantasainen lumen syvyys kohteessa Tänndalen

Kaikki valokuvat

Kartta