Ski Lodge 402, Tänndalen
Näytä kartallaSki Lodge 402 on viihtyisä 40 neliömetrin huoneisto Tänndalenissa. Huoneisto sijaitsee Ski Lodgen neljännessä kerroksessa, ja siinä on vuodepaikat neljälle kahdessa makuuhuoneessa. Parvekkeelta avautuu pohjoiseen suuntautuva näkymä laaksoon. Lähimmät ladut ja hissi ovat vain 25 metrin päässä, joten hiihtopäivän aloitus ja paluu onnistuvat vaivattomasti. Huoneistossa on myös astianpesukone, pakastin ja pääsy yhteiseen saunaan.
OLOHUONE JA KEITTIÖ
Yhdistetty olohuone ja keittiö, jossa on viihtyisä ruokailutila sekä TV-nurkkaus sohvalla ja nojatuoleilla.
KEITTIÖOSASTO
Hyvin varustellussa keittiössä on muun muassa liesi, uuni, jääkaappi, pakastin, astianpesukone, kahvinkeitin ja vedenkeitin.
MAKUUHUONEET
Makuuhuone 1: parisänky (180 cm).
Makuuhuone 2: kerrossänky (90/90 cm).
KYLPYHUONE
WC ja suihku.
MUUTA
Käytettävissä ovat WiFi, kuivauskaappi, suksien ja monojen säilytystila sekä suksien voitelutila.
TÄRKEÄÄ TIETÄÄ
Pysäköinti Ski Lodgen yhteydessä.
Lemmikit eivät ole sallittuja, mutta huoneistoa ei ole allergiasaneerattu.
Liinavaatteet ja pyyhkeet eivät sisälly hintaan, mutta ne voi varata lisäpalveluna.
Tupakointi sisätiloissa ei ole sallittua.
Loppusiivous sisältyy hintaan. Vieraat vastaavat itse astioiden tiskaamisesta, jääkaapin ja pakastimen tyhjentämisestä sekä roskien, tyhjien pullojen ja muun vastaavan poisviemisestä.
Ski Lodgen toisen kerroksen rentoutumisalue on suljettu kesällä ja syksyllä 2026 remontin vuoksi.
Lue lisää
OLOHUONE JA KEITTIÖ
Yhdistetty olohuone ja keittiö, jossa on viihtyisä ruokailutila sekä TV-nurkkaus sohvalla ja nojatuoleilla.
KEITTIÖOSASTO
Hyvin varustellussa keittiössä on muun muassa liesi, uuni, jääkaappi, pakastin, astianpesukone, kahvinkeitin ja vedenkeitin.
MAKUUHUONEET
Makuuhuone 1: parisänky (180 cm).
Makuuhuone 2: kerrossänky (90/90 cm).
KYLPYHUONE
WC ja suihku.
MUUTA
Käytettävissä ovat WiFi, kuivauskaappi, suksien ja monojen säilytystila sekä suksien voitelutila.
TÄRKEÄÄ TIETÄÄ
Pysäköinti Ski Lodgen yhteydessä.
Lemmikit eivät ole sallittuja, mutta huoneistoa ei ole allergiasaneerattu.
Liinavaatteet ja pyyhkeet eivät sisälly hintaan, mutta ne voi varata lisäpalveluna.
Tupakointi sisätiloissa ei ole sallittua.
Loppusiivous sisältyy hintaan. Vieraat vastaavat itse astioiden tiskaamisesta, jääkaapin ja pakastimen tyhjentämisestä sekä roskien, tyhjien pullojen ja muun vastaavan poisviemisestä.
Ski Lodgen toisen kerroksen rentoutumisalue on suljettu kesällä ja syksyllä 2026 remontin vuoksi.
4
Vuodepaikkojen lukumäärä
2
Makuuhuoneiden lukumäärä
40 m²
Asuintila
25 m
Matkan maastojuoksurata
25 m
Etäisyyshissi
18000 m
Etäisyys kaupungin keskustaan
3000 m
Etäkalastus
50 m
Etäisyysvaellus
Hinnat
| Viikko | Koko viikko | To–su | Su–to |
|---|---|---|---|
| V50 (6–13 dec) | 7 850 SEK | 4 710 SEK | 6 280 SEK |
| V51 (13–20 dec) | 7 850 SEK | 4 710 SEK | 6 280 SEK |
| V52 (20–27 dec) | 11 222 SEK | ||
| V53 (27 dec–3 jan) | 18 056 SEK | ||
| V1 (3–10 jan) | 9 075 SEK | 6 518 SEK | 6 026 SEK |
| V2 (10–17 jan) | 4 550 SEK | 4 280 SEK | 3 470 SEK |
| V3 (17–24 jan) | 4 687 SEK | 4 408 SEK | 3 574 SEK |
| V4 (24–31 jan) | 4 687 SEK | 4 408 SEK | 3 574 SEK |
| V5 (31 jan–7 feb) | 4 550 SEK | 4 280 SEK | 3 470 SEK |
| V6 (7–14 feb) | 5 845 SEK | 5 004 SEK | 4 042 SEK |
| V7 (14–21 feb) | 12 252 SEK | ||
| V8 (21–28 feb) | 14 575 SEK | ||
| V9 (28 feb–7 mar) | 17 115 SEK | ||
| V10 (7–14 mar) | 8 630 SEK | 6 206 SEK | 4 994 SEK |
| V11 (14–21 mar) | 8 630 SEK | 6 206 SEK | 4 994 SEK |
| V12 (21–28 mar) | 9 475 SEK | ||
| V13 (28 mar–4 apr) | 15 141 SEK | ||
| V14 (4–11 apr) | 6 725 SEK | 5 365 SEK | 4 158 SEK |
Päivitetty 31 elo 2026 04:40
Palvelut
Sauna
✕
Puulämmitteinen liesi
✕
Astianpesukone
✓
Parisänky
✓
Pakastin
✓
Jaettu sauna
✓
Lemmikkieläimet sallittu
✕
Tupakointi sallittu
✕
Terassi (parveke)
✓
Kuivauskaappi
✓
Keskimääräinen lumen syvyys kohteessa Tänndalen
Keskiarvo varattavissa olevilta viikoilta, arkistotiedoista vuosilta 2004–2026.
MaastoRinteet
V50
V51
V52
V53
V1
V2
V3
V4
V5
V6
V7
V8
V9
V10
V11
V12
V13
V14